Rámování

Rámování provádíme ve dvou základních provedeních. Pro plátna a standardní papíry (tapety, mat) je možno využít klasického rámování do ztracených rámů (blind) nebo klip rámů. Lesk rámujeme výhradně do klip rámů.

V případě ztracených rámů jde o zcela jednoduché rámy ze smrkového dřeva cca 12x40mm. Spojování dílců i obrazu se provádí kovovými sponami. Cena rámování je pouze 150,- Kč/m. Samotný rámovací materiál neprodáváme! Rozměry obrazu se rámováním zmenší o tloušťku rámu plus cca 5-8mm rezerva, tedy o cca 2cm. Obraz tak má tisk i na boku, což tvoří velmi estetický dojem. Přesné rámování s tiskem zakončeným přesně hranou a bílými stranami nedoporučujeme z důvodu případných rozměrových změn v čase a viditelném ulpívání prachu a jiných nečistot na hranách obrazu. V případě, že trváte na bílém rámečku, zvažte spíše verzi obrazu s přiznanou paspartou.

Pro rámování pomocí klip rámů používáme pouze rámy s plexi, které jsou odolné proti UV záření. Na přání je možno je ještě opatřit antireflexní úpravou a dodatečnou další UV ochranou pro více exponovaná místa. Klip rámů je velmi velké množství rozměrů, následující rozměry a ceny jsou proto pouze orientační pro základní provedení bez antireflexu. Rozměr rámu je jako celek, tedy od okraje k okraji bez pasparty. Klip rámy prodáváme i samostatně - sleva 200,- kč z níže uvedených cen.

40×60 … 550,-
60×85 … 700,-
60×80 … 690,-

Klip rámy s tvrzeným antireflexním plexi se zvýšeným UV filtrem (objednací doba cca 1 měsíc):
40×60 … 890,-
60×85 … 1250,-
60×80 … 1200,-

Pozn: pro rámování v rozměru 60×85 může být též použit bez předchozího upozornění rám 59,4×84,1 (formát A1).

Specifikace paspartování

Pasparta je tvořena během tisku. Vzniká tak, že si zákazník přeje menší rozměr fotografie než je rozměr rámu - např. velmi oblíbená kombinace rám 60×80 a fotografie 40×60 (vznikne tak širokoúhlá pasparta). Obvykle se paspartují pouze fotografie do klip rámů, ale lze samozřejmě totéž zpracovat i na plátno, papír, apod. Tedy pasparta není vkládaná, ale tvořena přímo tiskovým materiálem (bílý rámeček). Výhodou je možnost zvolit šířku pasparty a to včetně nesymetrické, či s plynulým přechodem a paspartu si tak může zákazník defacto připravit sám ve svém grafickém programu a předat k tisku fotografii již s připravenou paspartou.

ramovani.txt (1066 views) · Poslední úprava: 2019/11/23 10:46 autor: admin

Publikační systém a hosting zajišťuje VilemTel.cz